PVC - לחדר שינה

עיצוב הבית וחלל העבודה, בקליניקה או במשרד, זה הרבה מעבר לטיפול טכני באסתטיקה של המרחב. יש לאסתטיקה הרבה סיבות, בין היתר, ההשפעה של האסתטיקה על האופן בו נרגיש ונפעל בתוך החלל, זה מה שהופך את החיים שלנו טובים יותר, בבית או במשרד. פרקט או במילים אחרות, שימוש בעץ לחיפוי הרצפה, הוא מה שמביא חמימות לתוך החלל, מייצר תחושה 'כפרית', גם אם המבנה או החדר, ממוקמים בשטח אורבני. פרקט פישבון, זה השם המקצועי, לאופן מיוחד של הנחת החלקים, כך שיצרו כמו סוג של מניפה, או צורה של 'זיגזג', בשפה פשוטה. את השם המיוחד של צורת העבודה הזו, פישבון, הגו הצרפתים במאה התשע עשרה, שעה שאדריכלים ומעצבים פנו לטפח את הטירות והמצודות של בני המעמד הגבוה באירופה. פישבון, בתרגום חופשי, זו אידרה של דג.

אם אתם רוצים לשמוע על סוגים שונים של פרקט פישבון, לחשוב על מיקומים שונים בהם כדאי להניח את הפרקט באופן הזה ועל טווח המחירים האפשרי עבור העבודה, אתם מוזמנים להמשיך ולקרוא את המאמר הבא.

לניווט מהיר וחכם

למה לבחור בנו?

פרקט פישבון בבית

מה זה בעצם פרקט פישבון?

כמו שאמרנו, פרקט פישבון, הוא המונח המקצועי להנחה של חתיכות עץ בצורה של משולשים, ההופכים למניפה ובסופו של דבר, למאין 'זיגזג', על הרצפה. כשושאלים את בעלי הניסיון, מה זה בעצם פרקט פישבן, התשובה שלנו היא שזו עבודה המתייחסת לאופן ההנחה של חתיכות העץ, במטרה ליצור תחושה של תנועה, בתוך הרצפה הדוממת. בניגוד לפרקט המונח ישר, חתיכה לצד חתיכה, פרקט פישבון מעלה אסוסיאציות של עיצוב קלאסי – מודרני. אופן ההנחה המיוחד של הפרקט לא נשאר רק אצל בני האצולה באירופה, אלא היגר לארצות הברית והפך למשהו מוכר בבתים רבים ברחבי ארצות הברית.

איך מתקינים פרקט פישבון?

את העבודה, מתחילים תמיד, עם תכנון מפורט ומדויק. שימו לב, משום שמדובר על עבודה מורכבת, הדורשת חיתוך מדויק של העץ, כך שיתאים לשטח בו יתחילו העבודות. לכן, מתחילים ממדידה מדויקת של השטח, ממשיכים להכנת שרטוט על דף, כדי להבין את היחסים בין החלקים השונים של העץ ורק לאחר מכן, פונים לביצוע העבודה.

צורת העבודה עצמה, משתנה מפעם לפעם. הנחת הפרקט צריכה להיעשות על משטח ישר לחלוטין. לעיתים, צריך לקצר דלתות או לערוך שינויים בחלל, לפני שמתחילים בעבודה. צריך להחליט, האם אתם רוצים לתחום את השטח עם פנל פולימרי או דווקא, עם פנל עשוי עץ וכן הלאה. אחרי שמטפלים בכל הפרטים הקטנים, אפשר לצאת לדרך ולהניח את הפרקט באופן מקצועי.

התקנת פרקט פישבון

אילו סוגים שונים של פרקט פישבון קיימים בשוק?

עד כאן, דיברנו על אופן העבודה עם פרקט פישבון, אבל כמו שאתם כבר יודעים, אנחנו מדברים על טכניקה ולא על חומר. תוכלו למצוא שורה ארוכה של חומרי גלם שונים האחד מהשני, מתוכם צריך לבחור את זה שמתאים לצרכים שלכם בדיוק. ערכנו עבורכם רשימה קצרה של חומרי גלם שכיחים.

פרקט פישבון אלון

פרקט עשוי אלון טבעי, נפוץ בקרב מי שמחפשים את המראה האותנטי של הפרקט בנכס אותו הם מעצבים. חשוב לציין, פרקט אלון הוא אמנם איכותי ומוצר שיש לו הרבה יתרונות מבחינה עיצובית, אבל, משום שהעץ נחשב חומר גלם עדין, כזה שעלול להישחק ולהתלכלך, אפשר למצוא אלטרנטיבות מצויינות, המתאימות למי שצריכים לחשוב על עיצוב שיהיה גם יפה וגם פרקטי.

פרקט פישבון פולימרי

בשל הניסיון למצוא אופציות נוספות למי שמעוניינים במראה של פרקט פישבון, אבל לא בתופעות הלוואי, עקב הניסיון לשמור על הפרקט, נולד פרקט פישבון פולימרי. פרקט פולימרי עשוי חומר שנקרא PVC, שהוא למעשה, סוג של פלסטיק. על גבי המשטח, מדביקים טפט שמשווה לחתיכה מראה של פרקט. אם אתם חוששים שמא התוצאה לא תהיה אסתטית, אנחנו יכולים להניח את דעתכם ולספר שיש דוגמאות מרהיבות לעיצוב מושלם של רצפה, עם פרקט פולימרי. היתרונות של החומר, זו העמידות. אפשר לשטוף את הרצפה בקלות, לצבוע את החלקים בכל צבע בו תבחרו וליהנות מהוורסטיליות של המוצר.

פרקט לימינציה פישבון

פרקט לימינציה, הוא גם חיקוי של העץ הטבעי. הפרקט עשוי חומרים סינטטיים בשילוב חומרים טבעיים. בין האופציות השונות, אנחנו מדברים על חומר הגלם בעל השכיחות הגבוהה ביותר. תוכלו למצוא עיצובים 'פשוטים' שנעשו בעזרת המוצר, לצד יצירות אומנות של ממש, התורמות לעיצוב הבית. היתרון של החומר הוא גם בכך שזה חומר עמיד, לא נהרס או מתלכלך בקלות. יתרון נוסף, זה המחיר הנוח יחסית, של חומר הגלם. וודאי בהשוואה לאלטרנטיבות.

פרקט פישבון לבן

יש שמתלבטים האם להניח פרקט פישבון לבן או בכלל, האם לבחור פרקט בצבעים אחרים ולא בהיכרח, של עץ טבעי. שוב, הכל אפשרי ובכל הנוגע לעיצוב, מעבר לטכניקה ולפרקטיקה, מדובר על סוג של אומנות. רק שימו לב, אם אתם בוחרים ללכת על פרקט פישבון לבן, בדרך כלל הבחירה הנכונה היא של פרקט פולימרי או פרק לימינציה צבוע ולא של עץ טבעי בצבע לבן. אלא אם תבחרו בפרקט עשוי עץ בהיר יותר, אבל הוא כמובן, לא יהיה לבן לחלוטין. פרקט פישבון לבן יכול להיות מקסים, אבל הבחירה נוגעת לטעם שלכם.

פרקט פישבון בסלון עם PVC

איך בוחרים פרקט פישבון?

התשובה לא חד משמעית והיא תלויה, בראש ובראשונה, בצרכים שלכם. אנחנו עוד נדבר על מסגרת התקציב, לה יש השפעה כמובן, על הבחירה הסופית. אבל חשוב יותר מזה, להתייחס לצרכים שלכם. מדוע אתם רוצים להתקין פרקט פישבון? איפה אתם רוצים להתקין פרקט פישבון? כל אלו שאלות שיכולות להוביל אתכם לבחירה הנכונה. למשל, פרקט פישבון עשוי עץ אלון, יכול להתאים למשרד או לחדר שינה של בני זוג מבוגרים, מקומות בהן ניתן לטפל בפרקט כנדרש. לעומת זאת, פרקט פולימרי לרצפת המטבח, יהיה הרבה יותר פרקטי. לכן אנחנו ממליצים לכם, לפנות לאנשי המקצוע ולהתייעץ, לפני הבחירה הסופית.

מה המחיר של פרקט פישבון והתקנה?

מחיר של הנחת פרקט פישבון משתנה ביחס להיקף העבודה ולסוג החומר בו תבחרו בסופו של דבר. בכל הנוגע להנחה של פרקט פישבון מחומרים סינטטיים, כמו במקרה של פרקט לימינציה או פרקט פולימרי, המחיר הוא בטווח שבין 190-330 שקלים למ"ר. בעוד שבמקרה של פרקט פישבון עשוי עץ טבעי, טווח המחירים עולה לטווח שבין 330-720 שקלים למ"ר. כאמור, משתנים רבים יכולים להשפיע על המחיר הסופי, החל מעבודות נילוות להכנה של השטח ועד לבחירה של חומר הגלם.

להלן טבלת מחירים עבור התקנת פרקט פישבון:

טווח מחירים נמוך

טווח מחירים גבוה

מחיר התקנה

פרקט פישבון בחדר שינה

איפה אפשר להניח פרקט פישבון?

אחרי שאתם מכירים את הפרקטיקה ואת סוגי החומר השונים, אתם וודאי כבר מבינים כי מדובר על אסתטיקה שמתאימה לכל מקום. למרפסת, לחדר העבודה, לחדר השינה, לסלון, למטבח ולחדר ההמתנה לקליניקה שלכם ולמקום העבודה. האסתטיקה של פרקט פישבון היא על זמנית ופשוט מתאימה לכל מקום.

פרקט פישבון במטבח

אולי יעניין אתכם גם:

המלצות חמות של לקוחות מרוצים

שאלות נפוצות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.
תוכן ספוילר
תוכן ספוילר

שיחת ייעוץ ממומחה בחינם!

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר מדויקת לדרישתכם