איך לבחור צבע לפרקט?

התקנת פרקט לבית הפך לאורך השנים מטרנד לסגנון עיצוב ואמירה שהוכיחו כי הם כאן כדי להישאר. ריצוף פרקט שהתבסס בעבר על מראה העץ הכפרי הרחיב את היריעה, וניתן כיום למצוא חיפויי פרקט במגוון רחב של צבעים, גוונים וטקסטורות, חומרים ושכבות הגנה לצד שיטות התקנה ויישום.

בתוך כל אלה, חובבי הפרקט המבקשים לעצב את הבית באמצעות חיפוי במראה חמים לצד קלאסיות ואלגנטיות, יתקשו לבחור בין פרקט פישבון, פרקט לבן מוברש, פרקט פולימרי ושלל מושגים.

תוכן עניינים

למה לבחור בנו להתקנת פרקט?​

צבעים לפרקט

סוגי פרקט פופולריים

פרקט עץ טבעי

פרקט עץ טבעי הוא הפרקט האיכותי והעמיד ביותר, מתבסס על שימוש ביחידות עץ טבעי, תוך אפשרות בחירה ממגוון זנים של עצים, דוגמת: עץ אלון, עץ אורן, עץ דובדבן, עץ אגוז, עץ איפיאה, עץ מייפל ונוספים. העץ עובר תהליך של עיבוד, ליטוש ושימור, ויחידות הפרקט מתבססות על שלוש שכבות שיוצרות חוזק מכני לצד הגנה מפני חדירת לחות ומים, שריטות או פגמים אחרים.

מדובר בפרקט היקר ביותר, במראה יוקרתי ועמידות גבוהה במיוחד, דורש תחזוקה וטיפול ייחודי לשימור הפרקט, מתאים לעיצוב בתים ודירות במראה אלגנטי, יוקרתי ולאנשים שבוחרים באיכות ללא פשרות.

פרקט למינציה

פרקט למינציה הוא פיתוח המשלב בין מראה העץ החמים והיוקרתי לפונקציונליות מרבית, באמצעות פרקט תלת שכבתי הכולל שכבת עץ, שכבת HDF- שכבה דקה המתבססת על סיבי עץ ודבק בצפיפות גבוהה ויוצרת את מראה העץ והטקסטורה הייחודית- ושכבת למינציה, שכבה שקופה מחומר סינטטי דקיק המספקת את ההגנה על החומר והגימור החיצוני.

פרקט זול לרכישה וליישום, מתאים לעיצוב דירות ובתים למשפחות עם ילדים, אשר מעדיפים פתרון קל לתחזוקה, עמיד למים וקל לניקוי.

מדובר בפרקט היקר ביותר, במראה יוקרתי ועמידות גבוהה במיוחד, דורש תחזוקה וטיפול ייחודי לשימור הפרקט, מתאים לעיצוב בתים ודירות במראה אלגנטי, יוקרתי ולאנשים שבוחרים באיכות ללא פשרות.

פרקט פולימרי

פרקט פולימרי הוא פרקט דמוי עץ, אשר מתבסס על שימוש באבן גרוסה וחומרים פולימריים מתקדמים, בשילוב שכבה פולימרית דקיקה מודפסת במראה עץ טבעי במגוון דוגמאות. מדובר בפתרון המספק את המראה והתחושה של עץ טבעי, בעמידות גבוהה ובמחיר נוח.

פרקט פולימרי מספק פתרון ביניים בהיבט של טווח המחירים, עמידות גבוהה ומראה עץ טבעי (בהתאם לאיכות ההדפסה), במרקם קר יותר וקשיח בדומה לריצוף אבן.

בחירת הצבע הנכון לפרקט

מלבד סוג הפרקט המתייחס לחומר ולעמידות- ניתן למצוא מגוון סוגי פרקטים בהתייחסות לגוון ולטקסטורה, בהתאמה לסגנונות עיצוב שונים:

פרקט בצבעי עץ חום

הפרקט החום המסורתי משתלב היטב עם סגנון עיצוב כפרי. מעניק חמימות וביתיות, סוגר חללים ומרחבים גדולים ויוצר מראה אינטימי יותר. עיצוב החלל המרכזי של הבית באמצעות פרקט חום משתלב עם ריהוט עץ בצבע בהיר יותר, ריהוט בעל נוכחות ושימוש בפרטי טקסטיל להלבשת הבית. מתאים לחללים גדולים ומרכזיים ופחות לחדרי שינה, בשל נטייתו ליצור אשליה של חלל קטן יותר.

פרקט לבן

פרקט לבן לסוגיו מציג את התוצאה ההפוכה ויוצר תחושת מרחב. פרקט לבן מגיע במספר גוונים, באמצעות צביעה של העץ תוך שמירה על הטקסטורה שלו. פרקט לבן יוצר תחושת מרחב, מראה יוקרתי, משתלב בסגנון העיצוב הקלאסי, הנורדי והמודרני. ניתן ליישם פרקט לבן בחלל המרכזי של הבית או בחדרי השינה, משתלב מצוין עם תאורה טבעית שופעת או תאורה בגווני צהבהב חמים.

פרקט בצבע מייפל\דובדבן

גווני המייפל והדובדבן אשר לא אחת משתלבים זה בזה ויוצרים פרקט בגוונים של חום דבשי ונגיעות של אדמדם יוצרים מראה חמים ועשיר לבית. מתאימים לעיצוב חדרי שינה וחדרי ילדים, ומספקים נוכחות ואלמנטים של אדמה וטבע.

פרקט עץ אלון מבוקע

פרקט עץ אלון מבוקע הוא פרקט המשלב בין מראה וטקסטורת עץ גסה לחיבור לאלמנטים של טבע, לצד מראה יוקרתי ובעל נוכחות. מתאים לחללי אירוח מרכזיים, לחללים גדולים בשל הגוון הבהיר ונטיית הצבע ליצור אשליית מרחב. במגזיני העיצוב ניתן לראות כי פרקט עץ אלון משתלב עם רהיטים המתבססים על ברזל, בשילוב עם אלמנטים של זכוכית, צבעים במראה חולי וטקסטורה מדברית ותאורה חמימה.

פרקט אפור

פרקט אפור הוא פרקט המתבסס על הפרקט הלבן, עם נגיעות צבע חורפיות ליצירת מראה קלאסי ועיצוב אלגנטי, נקי וחמים גם יחד. פרקט אפור מתאים ליישום בחדרי שינה, לחדרי עבודה וחללי אירוח, ומספק נגיעות של חדשנות לצד קלאסיות ומראה נקי ושקט.

פרקט פישבון

פרקט פישבון הוא פרקט אשר אינו מתבסס על צבע כי אם על שיטת התקנה ויישום שיוצרת מראה של תנועה פתוחה בתצורת מניפה. מראה דומיננטי ובעל נוכחות, מצריך תכנון מוקפד של עיצוב באמצעות אלמנטים רכים ונקיים ויוצר חללים מודרניים בעלי נוכחות. בבחירה של פרקט פישבון מומלץ להתמקד בגווני פרקט בהירים.

צבע מיוחד לפרקט

בחירת צבע לפרקט היא בעלת משמעות רבה בעיצוב הבית והחלל, וחשוב במיוחד להתאים את הצבע לסגנון העיצוב הרצוי, בתכנון מוקדם, ובהתאמה לגודל החלל והמרחב, התאורה והלבשת הבית.

אולי יעניין אתכם גם:

המלצות חמות של לקוחות מרוצים

שיחת ייעוץ ממומחה בחינם!

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר מדויקת לדרישתכם