ריצוף דמוי פרקט

השימוש בפרקט עץ לא התחיל בשנים האחרונות כמובן, אנחנו יכולים לראות את השימוש בחומר הגלם הזה לאורך כל ההיסטוריה, דרך בתי המלוכה הגדולים של המזרח הקדום ועד לאירופה. אבל, השכיחות של רצפת הפרקט, בבתים המודרנים, היא תופעה יוצאת דופן. למרות שאפשר להניח כי מדובר על תהליך טבעי. פרקט עץ אמיתי או ריצוף דמוי פרקט, מעוררים תחושה של חמימות, של בית, של חיבור לאדמה, גם בתוך העיר. אמנם היישום קיבל וואריאציות לאורך הזמן ובמקום פרקט עשוי עץ, קיימת היום האפשרות להיעזר באלטרנטיבות לא פחות מוצלחות. אבל, הצורך האנושי, ליצור סביבה נעימה ונוחה למגורים, היא תופעה לא חדשה בכלל.

רוצים לדעת הכל על ריצוף דמוי פרקט? ברכותיי, הגעתם למקום הנכון.

דמוי עץ בהיר

לניווט מהיר וחכם

למה לבחור בנו כשמדובר בריצוף דמוי פרקט?

התקנת ריצוף דמוי עץ

מהו ריצוף דמוי פרקט?

אם אתם שואלים את עצמכם על מה כל המהומה, תנו לנו כמה רגעים להסביר. כאמור, לאורך שנים, פרקט עץ היה בשימוש, בתור חומר לחיפוי הרצפה. אבל לאורך הזמן, התברר שיש לעץ כמה חסרונות בולטים. הוא רגיש, נוטה לבליה, עלול להתלכלך בקלות וצריך לתחזק אותו כל הזמן. בדיוק בשביל לתת מענה לכל אלו, נוצר ריצוף דמוי פרקט. מדובר למעשה, על ריצוף אבן עליו מודבק, בתהליך מכני, הדפס של עץ טבעי. טווח סוגי האבנים המשמשות לריצוף וכמובן, איכות ההדפס, משפיעים על האסתטיקה והגימור של העבודה כולה. מטבע הדברים, ככל שהחומרים יהיו מאיכות טובה יותר והעבודה תהיה מדויקת יותר, כך המחיר של הריצוף יעלה בהתאמה. אמנם, לא מדובר על טווח המחירים של פרקט עץ אמיתי, אבל אי אפשר להגיד שאין בנמצא, ריצוף דמוי פרקט מאיכות גבוהה.

דמוי פרקט

אילו סוגים שונים של ריצוף דמוי פרקט קיימים בשוק?

כאמור, ריצוף דמוי פרקט יכול להגיע בכל מיני תצורות שונות. בגדול, אפשר למצוא בשוק שני סוגים פופולאריים של ריצוף דמוי פרקט:

ריצוף דמוי פרקט גרניט פורצלן

אנחנו כמובן מדברים על ריצוף דמוי פרקט העשוי מאבנים המורכבות מגרניט פורצלן. היתרון של החומר הוא מידת השחיקה הגבוהה שלו, במילים מקצועיות. במילים פשוטות יותר, מדובר פשוט, על ריצוף שנחשב עמיד בפני שינויי מזג האוויר, לכלוך וכל גורם שעלול לפגוע בריצוף לאורך זמן. בדיוק בכלל זה, ההמלצה היא בדרך כלל להשתמש בחומר הגלם הזה במקרים בהם יש התעניינות של הלקוח בריצוף דמוי פרקט בחצר או במרפסת. כלומר, בנקודות חשופות למפגעים שונים. החיסרון של חומר הגלם הוא שמדובר על האלטרנטיבה היקרה יותר ביחס לאופציות הקיימות.

ריצוף קרמיקה דמוי פרקט

קרמיקה היא חומר גלם פופולארי לחיפוי הרצפה. אפשר למצוא רצפות עשויות קרמיקה בצבעים שונים, בטקסטורות כאלו ואחרות וממש לא רק, לצורך הדמיה של פרקט עץ אמיתי, המשרה חמימות. זאת משום שמדובר על חומר גלם נוח לשימוש וכזה, המאפשר לנו לעשות 'ככל העולה על רוחנו'. לאחר עיצוב חומר הגלם והטמעת ההדפס על האריח, קיימת האפשרות לצפות את האריח בגלזורה, המוסיפה גימור בוהק לריצוף החדש. החסרון של האריחים הללו זו, מידת שחיקה נמוכה, ביחס לגרניט פורצלן. היתרונות הם, המחיר הנמוך בהשוואה לגרניט פורצלן.

אנחנו חייבים לציין, אמנם אריחי קרמיקה משמשים אותנו בעולם העיצוב לצרכים שונים, אבל בהחלט, אפשר למצוא ריצוף דמוי פרקט איכותי ומעוצב להפליא גם אם הוא עשוי גרניט פורצלן.

היתרונות והחסרונות של פרקט עץ אמיתי

פשוט, מדובר על 'הדבר האמיתי'. פרקט עשוי עץ חי הוא הדבר עצמו ולא בכדי, רבים מעוניינים להיעזר דווקא בחומר הגלם הזה עבור חיפוי הרצפה. מעבר לכך, לעץ יש יתרונות בכל הנוגע לבידוד מרעשים ומשינויי מזג האוויר בחוץ, הרצפה נותרת חמימה ולא מתקררת בקלות, בהשוואה לדמוי פרקט עשוי אבן. אבל, כאמור, אנחנו מדברים על חומר לו הרבה מאוד חסרונות אחרים. העץ נשחק בקלות. אם אתם מעוניינים לנקות את הרצפה עם מים ביסודיות, תגלו כי המים פוגעים בעץ לאורך הזמן. הפרקט נוטה להתלכלך ולא פעם, עלות התחזוקה לבדה, עלולה להתברר כיקרה מאוד.

ריצוף דמוי פרקט פישבון

היתרונות והחסרונות של ריצוף דמוי פרקט

ראשית, בואו נדבר על התחזוקה השוטפת. בין אם אתם בעלי משפחה ולא רוצים 'לרדוף אחרי הילדים' בניסיון לשמור על הפרקט ובין אם אתם בעלי עסק, אליהם מגיעים עשרות לקוחות מדי יום, ריצוף עשוי פרקט עץ אמיתי, לא רלוונטי עבורכם. לעומת זאת, ריצוף דמוי פרקט, מאפשר לכם ליהנות מהאפקט העיצובי ומתחזוקה נמוכה, של הריצוף. מה גם שבכל הנוגע לאחזקה של נכס או בית פרטי, לא פעם, אנחנו נאלצים לקרוא לבעל מקצוע כדי לטפל בבעיה בתשתיות. ריצוף דמוי פרקט, מאפשר לבעל המקצוע להגיע למקום התקלה, להוציא את האריח הרלוונטי ולהחזיר אותו, כמו לא אירע דבר, ישר למקום. מה שבמקרה של פרקט עשוי עץ, עלול להפוך לאירוע מורכב בהרבה מזה. ריצוף דמוי פרקט נחשב זול יותר, בהשוואה לפרקט עשוי עץ, אבל, גם לחומר הזה יש חסרונות. האריחים עשויי האבן מתקררים ומקררים את הבית והם לא מבודדים מפני רעשים, לא כמו עץ אמיתי.

ריצוף דמוי עץ

מה המחיר של ריצוף דמוי פרקט?

מחיר של דמוי פרקט עשוי מקרמיקה

מחיר של דמוי פרקט עשוי גרניט פורצלן

דמוי פרקט במקלחת

איפה מומלץ להניח ריצוף דמוי פרקט?​

כאמור, במידה ומדובר על דמוי פרקט עשוי גרניט פורצלן, ההמלצה היא להניח אותו במרפסת, בחצר ואפילו, בתור חיפוי לקירות חדר הרחצה, להם יש נטייה לספוג רטיבות ולהישחק במהירות. ריצוף דמוי פרקט עשוי קרמיקה, יכול להתאים לכל חלל בבית, בין אם לסלון, למטבח, לפינת המשחקים של הילדים ובאמת, לכל פינה בה הייתם רוצים ליהנות מהחמימות של צבע העץ בתוך החלל.

איש מתקין קרמיקה דמוי פרקט

אנחנו מזמינים אתכם לקבל ייעוץ בחינם בדקות הקרובות!

אם אתם מתלבטים בסוג חומר הגלם המתאים לשימוש בבית שלכם ובין אם אתם רוצים לדון על עלויות התקנת הריצוף בבית העסק שלכם, תוך התאמה של העבודה לצרכים המיוחדים שלכם, זה הרגע ליצור איתנו קשר. נשמח ללוות אתכם ולתת לכם את הידע המקצועי הדרוש, על מנת שתוכלו לבחור נכון.

אולי יעניין אתכם גם:

המלצות חמות של לקוחות מרוצים

שיחת ייעוץ ממומחה בחינם!

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר מדויקת לדרישתכם