מדריך למחירי הפרקטים

בשנים האחרונות אנחנו רואים עליה משמעותית בשימוש בריצוף פרקט לעיצוב הבית. אנחנו יכולים למצוא לכך סיבות רבות. הראשונה, הנטייה הטבעית, של רבים, להשקיע בעיצוב המרחב הביתי, בשנים שלאחר מגיפת הקורונה, בימים בהם לא מעט עובדים עוברים לעבוד מהבית כמה ימים בשבוע. שנית, השימוש בפרקט, מקורו בניסיון למצוא אלמנט טבעי, חם, כזה שמייצר אווירה כפרית, דווקא בעולם שמתרחק מהטבע יותר ויותר. עם זאת, למרות היתרונות הרבים של עיצוב פרקט, יש מי שחוששים מכך, פשוט משיקולי תקציב. במאמר הבא נעשה לכם סדר בנוגע למחירי פרקט ונעזור לכם למצוא את האלטרנטיבות הטובות ביותר עבורכם, ביחס למסגרת התקציב האישית שלכם. אז ללא שהיות מיותרות, בואו נתחיל.

לניווט מהיר וחכם

איך לבחור מחיר פרקט נכון בתנאים שלי?​

אנחנו בכוונה מתחילים כאן ולא בפרטים הטכניים, עליהם עוד נתעכב בהמשך, משום שבניגוד להמשך המאמר, שם נעסוק בפרטים טכניים במידה רבה, במקרה הזה, אנחנו דנים בנושא שהוא דווקא יותר ריגשי ותלוי בבחירה האישית שלכם. מחיר פרקט או מחיר ריצוף דמוי פרקט, עליהם נדבר בהרחבה בהמשך, מגיעים בטווח מחירים גדול. אתם יכולים לבחור בחומרי גלם זולים משמעותית ועדיין, להרגיש מסופקים מהתוצאה הסופית. לעומת זאת, אתם יכולים לבחור להשקיע הרבה כסף ולקבל תוצאה ממנה תהיו מרוצים יותר. כמו שאפשר להבין, אין חוקים בנושא הזה או, כמו שאומר המשפט העממי הידוע: 'על טעם וריח אין מה להתווכח'. אנחנו כאן כדי להציג לפניכם את כל האפשרויות הקיימות, אתם אלו שצריכים בסופו של דבר, להחליט מה הדברים החשובים עבורכם ובמה אתם מעוניינים לבחור באמת.

מה הגורמים המשפיעים על מחיר פרקט?​

עכשיו, אנחנו נכנסים לעובי הקורה (אהבתם את משחק המילים?) בואו נדבר, על הגורמים המשפיעים על המחיר הסופי של ריצוף הפרקט. נתחיל באמירה כללית, בשוק, אפשר למצוא פרקט עשוי עץ אמיתי ואפשר למצוא דמוי פרקט, כלומר, ריצוף עשוי חומרים סינטטיים עליהם מדביקים הדפס של פרקט אמיתי. יש הרבה יתרונות לריצוף דמוי פרקט וחשוב לציין, טווח המחירים בקטגוריה הזו נובעת מהאיכות של חומר הגלם ומאיכות המוצר, על כך עוד נדבר כמובן בהרחבה. אבל ככלל, מחיר של פרקט אמיתי, יהיה גבוה במידה ניכרת, ביחס לריצוף דמוי פרקט, לא משנה איך נסתכל על המשוואה הזו. כעת, כדי לדבר על הגורמים שמשפיעים על מחיר הפרקט, אנחנו רוצים לחלק את ההסבר לשתי הקבוצות הללו, לגורמים שמשפיעים על מחיר פרקט עשוי עץ אמיתי ולגורמים המשפיעים על מחירו של ריצוף דמוי פרקט.

מה משפיע על מחירים של פרקט עץ טבעי:

במקרה הזה, כדי לרקוח את המשוואה המדויקת, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את הנעלמים הבאים:

  • מה גודל השטח עליו אנחנו מתקינים את הפרקט.
  • מאיזו ארץ מייבאים את העץ.
  • הטכניקה בה אנחנו משתמשים כדי להתקין את הפרקט.

לגבי הסעיף הראשון, אנחנו לא צריכים להכביר במילים, הרי המשוואה ברורה, ככל שהשטח גדול יותר, כך מחיר הפרקט יעלה בהתאמה. לגבי הסעיף השני, סוגי עץ שונים מגיעים מארצות שונות, באים באיכות אחרת ויש לכך השפעה על המחיר. לצורך העניין, פרקט עץ אגוז מיובא מארצות הברית יהיה יקר יותר מעץ אגוז מיובא מאפריקה. עץ דובדבן המגיע מיפן, יהיה יקר משמעותית מפרקט עץ אורן אותו אפשר לייבא מסין או מאירופה. כמובן, לארץ המוצא יש השפעה על איכות חומר הגלם. לעיתים, שווה להשקיע יותר כדי לקבל מוצר איכותי, כזה שיחזיק לאורך השנים. לגבי הטכניקה, קיימות כמה אפשרויות. הראשונה, התקנה בצורה של 'פרקט פישבון', כלומר, בסגנון דמוי רעפים או משולשים. מטבע הדברים, ככל שהטכניקה מורכבת יותר, כך העלות הסופית תהיה יקרה יותר. וודאי אם האלטרנטיבה היא פשוט, הנחה של קורות עץ אחת לצד השניה.

מה הגורמים המשפיעים על מחיר ריצוף דמוי פרקט

גם כאן, כדי ליצור משוואה, צריך להתייחס לנעלמים הללו:

  • האם מדובר על דמוי פרקט פולימרי או לימינציה.
  • מה מידת השחיקה של החומר, בטווח שבין AC1-AC5.
  • שטח ההתקנה של הפרקט ותוספות הדרושות להליך התקנה איכותית.

נתחיל מהסוף, כמו במקרה של פרקט עשוי עץ טבעי, השטח עליו נתקין את הפרקט, משפיע ישירות על המחיר. הרי אנחנו מודדים את מחיר הריצוף ביחס למטר רבוע. תוספות לתהליך ההתקנה, אלו הבחירות הקטנות, בין פרקט פישבון ובין התקנה של פרקט בטכניקה 'פשוטה יותר'. האם צריך לקצר את הדלתות לצורך ההתקנה, למשל, או שמא, יש ליישר את השומשום מתחת לפרקט באופן מסוים. בכל הנוגע לתחומים הללו, המשוואה פשוטה ולא דורשת הבהרה מיוחדת. אבל, בנוגע לקטגוריות הראשונות, אנחנו כאן כדי להרחיב מעט. גם בתחום של ריצוף דמוי פרקט, יש משמעות לסוג החומר ממנו הפרקט מיוצר ולטכניקה בה ייצרו את החומר. אנחנו לא ניכנס לעומק אבל אנחנו כן נציין כי לעובי הריצוף ולסוג החומרים המרכיבים את המוצר, יש השפעה על מידת השחיקה ועל האיכות וכמובן, על המחיר הסופי. בדרך כלל, פרקט פולימרי, יעלה יותר מאשר פרקט למינציה. בגלל ההבדלים הללו, בין שני סוגי הריצוף.

מהו המחיר של פרקט פישבון?​

כאמור, פרקט פישבון זו הגדרה לטכניקה בה יש להניח את הפרקט ולא לחומר גלם זה או אחר. טווח המחירים נקבע על פי גודל השטח בו יש להתקין את הפרקט ועל פי האתגרים השונים, אליהם יש לתת את הדעת לאורך תהליך ההתקנה. הנחה של פרקט פישבון דורשת מיומנות רבה ומתן תשומת לב לפרטים הקטנים. העובדות הללו מתבטאות גם במחיר הסופי. אשר נע בטווח שבין 100-250 ש"ח למ"ר עבור התקנת הפרקט בלבד, ללא התייחסות לחומר הגלם ולסכום הנוסף, אשר יש לשלם עבורו.

פרקט עץ פישבון

פרקט פישבון למינציה

פרקט פישבון פולימרי

מהו המחיר של פרקט פולימרי SPC?​

כאמור, בתוך הקטגרויות של ריצוף דמוי פרקט, אנחנו מדברים על חומר הגלם היקר יותר ביחס לאחרים. פרקט פולימרי SPC הפך פופולארי, בזכות איכות החומר והעובדה כי זה נחשב עמיד בפני מים ובפני שחיקה לאורך שנים. גם במקרה הזה, אפשר למצוא פרקט פולימרי באיכות גבוהה או נמוכה יותר. תהיו בטוחים, אם תבדקו את הסימן המופיע על גבי הפרקט. טווח השחיקה מסומן בעזרת האותיות AC  וטווח השחיקה הוא בין 1-5. AC1 מסמן לנו כי מדובר על חומר גלם שעלול להישחק בקלות רבה יותר מאשר AC5 לצורך העניין. טווח המחירים במקרה הזה הוא בין 70-200 ש"ח למ"ר. כאמור, ללא חישוב עלות ההתקנה.

פרקט פולימרי סטנדרטי

פרקט פולימרי מעוצב בסגנון פישבון

מהו המחיר של פרקט למינציה?​

לימינציה נחשבת לחומר הגלם הזול ביותר מבין כל האלטרנטיבות הנוספות ופרקט לימינציה באמת מתאים במקרים בהם אנחנו רוצים לעצב את החלל באופן מסוים, באמצעות שימוש בריצוף דמוי פרקט, אבל בלי לשלם את מלוא הסכום, על ריצוף באמצעות חומרי גלם יקרים. מחיר פרקט לימינציה נקבע על פי איכות חומר הגלם, עובי הקורות ואיכות ההדפס המודבק עליהן. טווח המחירים עומד על 50-120 ש"ח למ"ר. 

מהו המחיר של פרקט עץ טבעי?​

אנחנו מגיעים לקטגוריה האחרונה והפופולארית מכולם. עץ טבעי הוא משהו שעם כל הכבוד, אי אפשר להחליף באמת, על אף היתרונות הלא מבוטלים של חומרי הגלם האחרים בשוק. טווח המחירים של ריצוף באמצעות פרקט עץ טבעי, עומד על 200-800 ש"ח למ"ר. כמובן, אנחנו לא מחשבים על עלות ההתקנה ואנחנו לא מתייחסים כאן לטווח המחירים הגבוה של פרקט עשוי עץ טבעי, שם המחירים יכולים להגיע ליותר מ1000 ש"ח למ"ר, במידה ומדובר על חומר גלם באיכות גבוהה מאוד, בייבוא אישי, אשר בו נבחר להשתמש במקרים יוצאי דופן.

פרקט עץ אלון

פרקט עץ אלון מעושן

פרקט עץ איפיאה

פרקט עץ אורן

פרקט עץ אגוז

פרקט עץ דובדבן

מהו המחיר של ריצוף דמוי פרקט?​

כאמור, בתוך הקטגרויות של ריצוף דמוי פרקט, אנחנו מדברים על חומר הגלם היקר יותר ביחס לאחרים. פרקט פולימרי SPC הפך פופולארי, בזכות איכות החומר והעובדה כי זה נחשב עמיד בפני מים ובפני שחיקה לאורך שנים. גם במקרה הזה, אפשר למצוא פרקט פולימרי באיכות גבוהה או נמוכה יותר. תהיו בטוחים, אם תבדקו את הסימן המופיע על גבי הפרקט. טווח השחיקה מסומן בעזרת האותיות AC  וטווח השחיקה הוא בין 1-5. AC1 מסמן לנו כי מדובר על חומר גלם שעלול להישחק בקלות רבה יותר מאשר AC5 לצורך העניין. טווח המחירים במקרה הזה הוא בין 70-200 ש"ח למ"ר. כאמור, ללא חישוב עלות ההתקנה.

מחיר של דמוי פרקט עשוי מקרמיקה

מחיר של דמוי פרקט עשוי גרניט פורצלן

שיחת ייעוץ ממומחה בחינם!

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר מדויקת לדרישתכם